תמונת מופע: אורקה במופע אינטימי

אורקה במופע אינטימי

מוסיקה
תיאטרון מחול ענבל והמרכז האתני הרב תחומי
ראשון, 19 אפריל 2020 20:00
משך 120 דקות
פתיחת דלתות בשעה 19:30
מחיר 60 עד 70 ₪

פרטי האירוע

 

אורקה היא ממובילות תופעת מעגלי השירה בארץ - ג'אנר שהוא ענק ומשגשג בטח לעומת רמת החשיפה הנמוכה שלו בתקשורת. 

היא זמרת בלהקת "אורות" ומובילה מעגלים גם משל עצמה.

מעגלי השירה הם מעגלי תפילה "עכשויים" , מן התרחשויות מוסיקליות של התכוננות , תפילה ואהבה, מן הכלאה בן גל ההיפים של שנות השישים, תנועת הניו אייג', וגם החזרה הטבעית למקורות שהיא קיימת במסע החיפוש הרוחני של רבים מאד בעולם ובטח שבארץ.

כמו גם בסצינת הטארנס , כל גם תופעת מעגלי השירה הישראלית היא מהמובילות בעולם ואורקה ושותפיה מוכרים ומוערכי םבקרב מטיילים,"רוחניקים" יוגיסטים וכדומה,  בקהילות האלטרנטיביות בעולם כולו.

כדאי לציין - שהאומנים המובילים בתחום הזה מופיעים המון , הג'אנר הזה הוא תופעה עצומה שמתקיימת מתחת לפני השטח ולה עשרות אם לא מאות אלפי משתתפים בכל רחבי הארץ.

 

מעבר למהלך הרוחני של החיבור שמקדם תכנים של אהבה ושלום, בלי ציניות :) אורקה באופן ספציפי, לצד שותפות למסע, מובילה אג'נדה של עוצמה נשית וחיבור לנשיות. וכך למרות הדרך הרווחת, בחרה להביא ילדים ולהמשיך בקריירה, מתוך ידיעה ואמונה של הקהילה שגלובלית שהיא חלק ממנה שאפשר לנהל קריירה מוצלחת וכלכלית ולאפשר אימהות קרובה ומחבקת. 

 

בחיפוש הרוחני והפילוסופי שלה, גילתה אורקה שהטקסטים והלחנים שהיא כותבת וחוקרת בקריירת הסולו שלה הם מורכבים יותר וסבוכים יותר מאשר אלו שתואמים את מעגלי השירה מלאי האור.

וכך נולדה להקת FORESTT. שישיה של מוחות לבבות שהתאגדו ממגוון רב של טעמים מוסיקליים ונקודות מבט פילוסופיות, שחוקרים ומפרשים יחד את החיים, העולם והקיום. 

FORESTT לקחו את הטקסטים של אורקה צעד אחד קדימה, וניסו למצוא מענה דרך עיבודים מוסיקלים ודרך יצירה שהיא משותפת לגמרי ולנסות לממש גם בדרך היצירה עצמה, התקשורת והעבודה עליה.

הם הוציאו אלבום שהוא אלבום קונספט, שכמו ההופעה של forestt מבקש להעביר את הצופה\מאזין מסע פנימי רב חושי עמוק שרדכו ישאל עצמו שאלות, יחקור תחושות של שייכות או ניכור, ציניות או חיבור, חושך או אור. 

forestt שואלים שאלה. פותחים שער. מזמינים להצטרף. 

מבקשים להרגיש רגשות חדשים או עתיקים ולממש תחושת אחדות טקסית במרחב, בן אם בבארבי, בפסטיבל או בחדר קטן, ולאפשר לקולקטיב המתמסר ללמד שיעור שהוא מעבר למילים.

 

בשנים האחרונות שיריה הושמעו בתחנות הרדיו הגדולות בארץ, to the sea שיר שכתבה אורקה על אהובה הגיע למקום ה3 והמכובד בגלגלצ, 

אורקה הופיע עם שלל ההרכבים שלה ברוב הפסטיבלים הגדולים בארץ,הופיע על בימת TEDX ונוסעת תכופות להופיע בחו"ל.

החל ממרכז אמריקה, המזרח הרחוק ורחבי אירופה. 

 

 

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים