תמונת מופע: יוסי סאסי - צלילים ומילים - האורקסטרה האוריינטלית

יוסי סאסי - צלילים ומילים - האורקסטרה האוריינטלית

מוסיקה
תיאטרון מחול ענבל והמרכז האתני הרב תחומי
שלישי, 31 יולי 2018 21:00
משך 80 דקות
פתיחת דלתות בשעה 20:30
מחיר 60 עד 80 ₪

פרטי האירוע

חוויה של צלילים הממזגת מזרח ומערב, אקוסטי וחשמלי!

מזרח נשזר במערב. אקוסטי מתמזג בחשמלי. מחברים בין תרבויות, על הבמות בארץ ובחו"ל. ברוכים הבאים לחוויית ה- אוריינטל רוק אורקסטרה!

האוריינטל רוק אורקסטרה מורכבת מ-10 סוגים שונים של כלים מסורתיים ייחודיים כגון בוזוקי, עוד, סאז, קאנון וכו', יחד עם מספר סוגים של כלי הקשה אתניים, חלילים ערביים (נאי, קאוו'לה), חליל צד מודרני וצמד סולנים. כל זה מתחבר לגיטרה החשמלית הווירטואוזית של סאסי על ה"בוזוקיטרה" המיתולוגית שלו - כלי נגינה ייחודי מסוגו בעולם כולו.


סדרה בת 3 מפגשים, בחודש יוני – יולי – אוגוסט 2018

מפגש 1: שורשים ודרכים –

כולנו איזון של מהיכן באנו (השורשים שלנו) והדרך בה ליבנו הייחודי פועם (הבחירות שלנו והדרכים שבחרנו ללכת בהן). הלימה בין עבר להווה, בין מקורות ויסודות לבין תשוקות וכמיהות אישיות, יכולה להוביל לפריצות דרך משמעותיות, בהמחשת הסיפור סאסי יספר את סיפור יצירת הבוזוקיטרה - כלי ייחודי מסוגו בעולם , שילוב יוצא דופן של אקוסטי-חשמלי, מזרח-מערב. משלב שורשים מסלוניקי יוון ותרבות המזרח (מקאמאת) יחד עם רוק ומוזיקה מערבית קיצונית.

 

מפגש 2: רב תרבותיות כמקור ליצירתיות והעצמה.

הטבע כולו מוגדר ע"י השונות שבו. ככל שאנו מקיפים עצמנו ב Diversity, במגוון של תרבויות וטעמים, כך נוכל לגלות את היצירתיות שבאנו ביתר שאת. התמזל מזלנו לגדול בקיבוץ גלויות, נקודת מפגש והיתוך של טעמים וצבעים, מאכלים וריחות, מנגינות וסגנונות. במפגש זה נראה כיצד ניתן לשלב תרבויות שונות ממזרח ומערב על מנת ליצור צליל ייחודי, צליל חדש ואחר. 

יוסי סאסי - "בוזוקי-גיטרה" (Bouzoukitara) - גיטרה חשמלית בשילוב עם בוזוקי אקוסטי\חשמלי וגיטרה אקוסטית.

רועי פרידמן - אשף כלי ההקשה האתניים, חוקר מוסיקה ערבית וטורקית מסורתית.

אור לוביאניקר - נחשב לאחד מנגני גיטרת הבס המובילים בעולם כיום. וירטואוז ייחודי במינו.

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים