תמונת מופע: ישעיה ביתאן בהופעה חגיגית | אירוע השקת האלבום – "סלפי"

ישעיה ביתאן בהופעה חגיגית | אירוע השקת האלבום – "סלפי"

מוסיקה
תיאטרון מחול ענבל והמרכז האתני הרב תחומי
רביעי, 11 אוגוסט 2021 בשעה 21:00
פתיחת דלתות בשעה 20:30
מחיר 80 ₪

פרטי הקונצרט

"מגדלים פורחים באוויר ,כולם ברחו מתוך העיר ,

ארוזים מזוודתית , מצולמים חברתית ,

ממותגים מתויגים מעוכים כמו פחית,

מדינה של דו איט יורסלפי ,וחבילה מאיביי פילדלפי,

אזרחים למופת מעשנים בחטא ,מאותגרים למול אלפיון מתמוטט "

 

כל המילים : Radiva Nola

מתוך הספר " הגברים כותבים בלילה "

לחנים : ישעיה ביתאן , אלון אבידר.

 

היוצר והמבצע, ישעיה ביתאן  מצליח לייצר כור היתוך אשר במסגרתו הוא מפגיש בין  המשורר והסופר Radiva Nola   לשלל מוזיקאים/ות ומפיקים מהשורה הראשונה כאשר הגשר בין כל אלה הוא לא אחר מאשר ביתאן עצמו. ההגשה האותנטית והבלתי מתאמצת של ביתאן מאפשרת לסיפורים והמסרים השזורים בטקסטים, לגלוש אל אוזני המאזינים ולחצוב בבטן הרכה של המציאות העכשווית.

האלבום הינו בעיקר טעימה של תוכן משובח. מילים שמגלות יותר מטפח, ושאינן מסתירות כמעט דבר, מתוך נבכי הנפש המתייסרת. הכתיבה המונומנטלית של הכותב , אינה מעניקה הנחות או סלחנות מתרפסת חלילה, לכל מושאי כתיבתו.

היצירה ״סלפי״ , הינה בדיוק השתקפות עצמית של כולנו כחברה וכפרטים בתוכה או בשוליה . מפגש מיקרי בין שני יוצרים שונים בתכלית השוני , בעלי רקע שונה, וכמעט ללא היסטוריה מוזיקלית כלשהי. האחד ישעיה (שעיה) ביתאן , חרדי בצעירותו , שחיפש טקסטים ואתונות בעיר הגדולה, ומצא מלוכה של טקסטים, מילים, לחנים וכתבים בעיר הגדולה. המפגש עם Radiva Nola, הניב עשרות שירים ויצירות אשר עברו ליטוש ארוך במיוחד של כשלוש שנים. מיכה שיטרית, היה הראשון אשר פגש את השניים והפיק מוזיקלית את האלבום בתחילתו ובהמשך תרמו מכישרונם גם  ארז לב ארי , אבי טולדנו , אסף רוט וחיים שמש וכך נוצר אלבום עם שלל מפיקים וצבעים אך יחד עם זאת מהודק להפליא ומצליח לספר סיפור עם התחלה, אמצע וסוף.

 

 

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים