להקת המחול

להקת מחול תיאטרון ענבל נוסדה בישראל ב-1949 על ידי הרקדנית והכוריאוגרפית זוכת פרס ישראל, הגב' שרה לוי-תנאי כדי לשמר ולהמשיך, את המסורת העשירה של תרבות יהודי תימן. לוי-תנאי החלה אז לעבוד עם קבוצה של נערים ונערות בני העדה התימנית. המפגשים נערכו במבנה בית הספר "כרמל" הנערים התנסו בקבוצה במשחק ותנועה, ומתוך קבוצה זו צמח דור הרקדנים הראשון של להקת ענבל, אשר מנה כשבעה נערים.
הלהקה החלה לעבוד באופן מסודר בשנת 1950, וכונתה "הלהקה המזרחית של שרה לוי". הלהקה הופיעה במושבים, קיבוצים ובישובים אחרים בארגונה של המרכז לתרבות של ההסתדרות. לאחר הופעה בכנס מחולות העם, בדליה בשנת 1954, זכתה הלהקה לתמיכה כספית וארגונית של "קרן נורמן" (שהפכה ברבותה ימים לקרן התרבות אמריקה-ישראל), שאפשרה לה ליצור בתנאים טובים ואף להרחיב את מספר חברי הלהקה ל-12. את תלבושות הלהקה עיצבה המעצבת הראשית של חברת משכית, פיני לייטרסדורף. את התפאורה עיצוב, במרבית ההפקות, הצייר ומעצב הבמה אנטול גורביץ'.
התגובות לעבודתה של לוי-תנאי היו מעורבות. רבים זילזלו בעבודתה וראו בה פולקלור מזרחי. עם זאת, נבחרה להקת ענבל לייצג את ישראל בעולם. בשנים 1957–1959 יצאה הלהקה לסיבובי הופעות בצפון אמריקה ובאירופה. להקת ענבל, בניהולה האמנותי של לוי-תנאי, זכתה במשך כארבעים שנה רצופות להצלחה רבה, הן בארץ והן בסיבובי ההופעות בעולם.
בשנת 2014 מונה ברק מרשל לנהל את הלהקה ואת המרכז האתני אותו הקים חיים שירן, בשנת 1996. מרשל, בנה של הכוריאוגרפית, המוסיקאית והרקדנית הראשונה של להקת ענבל, מרגלית עובד המשתתפת בחלק מעבודותיו. מרשל הקים את להקת הרקדנים מחדש והלהקה מונה כיום 13 רקדנים.
מרשל, נולד וגדל בלוס אנג'לס. הגיע לעולם המחול ב"טעות" והחל ליצור בשנת 1995 כשיצר עבודות אשר מיקמו אותו כאחד הכוראוגרפים החדשניים והמובילים בישראל. עבודתו הראשונה דודה לאה זכתה בפרס הראשון בפסטיבל גוונים במחול. בשנת 1999, הוזמן מרשל ידי אוהד נהרין, מנהלה האמנותי של להקת המחול בת שבע, לכהן ככוריאוגרף הבית הראשון, בהיסטוריה של הלהקה ויצר עבודות חדשות ומקוריות עבור הלהקה והאנסמבל. לאחר הפסקה כפויה עקב פציעה, הוזמן מרשל ע״י יאיר ורדי ומרכז סוזן דלל ליצור שתי עבודות חדשות למרכז, מונגר ורוסטר שהיו להצלחה גדולה ויצאו לסיורי הופעות בכל רחבי העולם. בעקבות ההצלחה הרבה של העבודות האחרונות הוזמן מרשל ליצור עבודות חדשות גם ללהקת המחול הבריטית Rambert, בלט ג'אז דה מונטריאול, ללהקת CISNE NEGRO מסאו פאולו, ברזיל ועוד. בין עבודותיו של מרשל, וונדערלאנד, מונגר רוסטר, 1972 ועוד.
עבודותיו של מרשל הופיעו בפסטיבלים בינלאומיים במאלטה, סיביו, זאגרב, בומביי וניו דלהי ובהיכלי תרבות ברחבי הארץ.

תמונת: בזמן שהגחליליות נעלמות

בזמן שהגחליליות נעלמות

פרטים נוספים
תמונת: לפתע היינו לגמרי לבד

לפתע היינו לגמרי לבד

פרטים נוספים
תמונת: נועה צוק וסהר עזימי

נועה צוק וסהר עזימי

פרטים נוספים
תמונת: חלום יעקב

חלום יעקב

פרטים נוספים
תמונת: אל גינת אגוז

אל גינת אגוז

פרטים נוספים
תמונת: מארבע כנפות

מארבע כנפות

פרטים נוספים
תמונת: נופים

נופים

פרטים נוספים
תמונת: ריקוד משפחתי

ריקוד משפחתי

פרטים נוספים
תמונת: אלדין ומנורת הקסמים

אלדין ומנורת הקסמים

פרטים נוספים
תמונת: לרקוד עם עדן - מופע חדש!

לרקוד עם עדן - מופע חדש!

פרטים נוספים
תמונת: וונדערלאנד

וונדערלאנד

פרטים נוספים
תמונת: ריקוד פשוט

ריקוד פשוט

פרטים נוספים
תמונת: Fem מאת עידן שרעבי

Fem מאת עידן שרעבי

פרטים נוספים
מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים