תמונת מופע: פסטיבל קולנוע אפריקאי | מוצאים את סאלי (עם פאנל בנושא)

פסטיבל קולנוע אפריקאי | מוצאים את סאלי (עם פאנל בנושא)

קולנוע
תיאטרון מחול ענבל והמרכז האתני הרב תחומי
חמישי, 20 מאי 2021 בשעה 19:00
מחיר 35 עד 40 ₪

פרטי הסרט

אטסיב! פסטיבל קולנוע אפריקאי ברחבי תל אביב מציג:

Finding Sali

Dir : Tamara Dawit

דוקו

ד"ר דוד רטנר, סוציולוג וחוקר היסטוריה וחברה של אתיופיה ישא דברי הקדמה לסרט

״מוצאים את סאלי״ מספר את סיפורה המדהים של אישה בת 23 ממשפחה מהמעמד הגבוה שהפכה למורדת קומוניסטית והצטרפה למפלגה העממית המהפכנית באתיופיה. אידיאליסטית ומאוהבת, סאלי נסחפת בלהט המהפכני ומוצאת את עצמה ברשימת המבוקשים ביותר של החונטה הצבאית. היא יורדת למחתרת ומשפחתה לא רואה אותה שוב.

ארבעה עשורים לאחר מכן, הקולנוענית תמרה דוויט מחברת את פיסות חייה המסתוריים של דודתה וחוזרת אל "הטרור האדום", מהפכה אלימה ועקובה מדם שכמעט מחקה דור של צעירים משכילים במדינה.

אתיופיה, 2020 | אמהרית | 78 דקות | תרגום לעברית

 

 

פסטיבל אטסיב! ("אל תדאג!" באמהרית) מתקיים בנוכחות קהל בפעם השלישית ומביא אל המסך הגדול את מיטב העשייה הקולנועית העדכנית ביבשת ובפזורה.

הפסטיבל יתקיים השנה בשני מוקדים בתל אביב יפו, מכרז ענבל וקולנוע קנדה בתאריכים 19-22.5.2021

חגיגה קולנועית בת ארבעה ימים שנותנת במה ליצירה מרחבי היבשת העשירה שלרוב אינה זוכה לחשיפה ראויה במחוזותינו. התוכנית כוללת מבחר איכותי של סרטים עלילתיים ותיעודיים המציגים שפה אמנותית וסגנון קולנועי מגוון ומבטאים את השפע התרבותי, החברתי והערכי של הקולנוע האפריקאי ושל יוצריו.

כ-20 סרטים שנוצרו על ידי אפריקאים ואפריקאיות מהיבשת או בתפוצות יוקרנו לאורך ארבעת ימי הפסטיבל, בהם סרטים מקונגו, גאנה, אתיופיה, אריתראה, סודן, קניה, דרום אפריקה ועוד. מרבית הסרטים מוקרנים בבכורה ארצית ומופצים בישראל באופן בלעדי במסגרת הפסטיבל. הרצאות ואירועים יתקיימו ככל הניתן.

 

השנה, הפסטיבל מקדיש מסגרת מיוחדת לתנועת Black_Lives_Matter# ומכיר בתפקידה המרכזי של של אמנות בהצגת חוויותיהם של א.נשים שחורים- אמיתיים ובדיוניים כאחד. סרטים אלה המתמקדים בחלומות, במאבקים, ברצונות ובאמונות של דמויות שחורות ונושאים אקטואלים המשפיעים על החיים האמיתיים היומיומיים של קהילות שחורות בדיאספורות ברחבי כל העולם המערבי.

החל מפניני קולנוע עצמאי של ג'ון סינגלטון וקתלין קולינס,  דרך דיוקנאות תיעודיים של אמנים שחורים של יוצרי סרטים לבנים כמו לס בלנק ושירלי קלארק,  ועד ליצירה עכשווית וחדשנית של חליק אללה, סרטים אלה מציעים הזמנה להרהר בחוסן וביצירתיות של אנשים וקהילות שחורות בארצות הברית ומחוצה לה.

פסטיבל הקולנוע האפריקאי הינו יוזמה של עמותת אטסיב! שהוקמה למטרה זו- הצגה, שיתוף וחשיפת נרטיבים מקוריים של א.נשים שחורים מכל העולם, שהינם בחזקת נכס תרבותי גנוז בתקופה בה תרבות שחורה מרקיעה שחקים בפופולריותה, אך הקשר בין אנשים שחורים ותרבות שחורה אינו מרכזי כפי שאמור להיות.

 

מנהל אמנותי: בזי גטה

מפיקה: בתי לוריסו

מנחת הפסטיבל וחברת צוות ההיגוי: אפרת ירדאי

כתיבת תכניה: רחלי סעיד

הפסטיבל מתקיים בתמיכת מפעל הפיס, המכון הצרפתי בישראל, עמותת אפריקה 2030, וקרן צק פוינט.

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים