תמונת מופע: קולות מהקווקז

קולות מהקווקז

מחול
תיאטרון מחול ענבל והמרכז האתני הרב תחומי
שלישי, 11 ינואר 2022 בשעה 20:30
מחיר 60 עד 80 ₪

פרטי ההצגה

 

קולות מהקווקז 

 

 חלק א׳

 

׳ספיה׳ מאת סתיו סטרוז בוטרוס 

 

כוריאוגרפיה, ביצוע, עיצוב במה: סתיו סטרוז בוטרוס 

ליווי אמנותי : עדי בוטרוס 

עיצוב תאורה: אמיר קסטרו

תלבושות : מרינה גולודריגה, סתיו סטרוז בוטרוס 

 

ספיה היא ריקוד לחימה נשי המאפשר מבט אינטימי לעולמה של לוחמת. העבודה מתמקדת בריקוד ״החורומי״ - ריקוד מלחמה מסורתי גאורגי, ובשלבי הלחימה אשר מהווים מקור השראה למבנה העבודה; חיפוש, הזמנה, לחימה וניצחון. ריקוד החורומי בוצע ע״י מספר קטן של גברים אשר הורחב בהדרגה, ובגרסתו העכשווית נרקד בקבוצה של עד 40 רקדנים גברים. הריקוד מתאר את חיי הלוחם הגאורגי של המאות שקדמו, אומץ לב והלל לרוח הקרב של החיילים. הריקוד הגאורגי הגברי דורש קלילות, עבודת בירכיים, עליה על אצבעות כפות הרגליים, שימוש באגרופים וידיים חדות ולצידו הריקוד הנשי, עדין, בובתי ומאופק, המבט מורכן מטה, והידיים מעטרות את התנועה ברוך וריחוף. ספיה עוסקת בתפיסות מגדריות על ידי שימוש באלמנטים תנועתיים המחולקים בתפיסתם המסורתית לנשים וגברים, ותוך כדי כך בונה שפה המתווכת ביניהם. העבודה מאירה את הריקוד הגאורגי ולצידו את ריקודי הקווקז העתיקים שמשנים את אופיים וצורתם בין עמים שונים. 

 

׳ספיה׳ עלתה בבכורה כחלק מפסטיבל ׳בין שמיים לארץ׳ 2021 בניהולה האמנותי של תמי יצחקי. העבודה הופקה בסיוע מועצת הפיס לתרבות ואמנות ובתמיכת תכנית שהות אמן בסטודיו +NIA של יפעת גלינסקי. 


 

חלק ב׳

 

׳הקוסם׳ מאת זוהר רון וסתיו סטרוז בוטרוס  

 

צילום, בימוי, עריכה : זוהר רון 

כוריאוגרפיה: סתיו סטרוז בוטרוס 

תלבושות: מרינה גולודריגה, סתיו סטרוז בוטרוס  

משתתפים בצילומים: משי אולינקי, אהבה רביב, עדי בוטרוס, סתיו סטרוז בוטרוס   

  

סרט ארט כהומאז׳ לאמן סרג׳יי פרג׳נוב. 

היצירה מספרת את סיפורה הבסיסי של החברה האנושית, דרך דמויות וסמלים בסצנות מבוימות. הילדות והתום, אובדן הדרך והמסתורין שבהתבגרות, הדחף לשייכות ומוסכמות חברתיות, הבוגר והילד הפנימי שבו, השאיפה להתעלות ומגע עם הרוח, המורשת האישית והתרבותית, הפרידה והמוות. 

 

׳הקוסם׳ עלה בבכורה כחלק מפסטיבל בין שמיים לארץ 2021 בניהולה האמנותי של תמי יצחקי. העבודה נוצרה בשיתוף פעולה עם קולנוע עדן המיתולוגי וסטודיו +NIA של יפעת גלינסקי. 

 

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים